• english
  • romanian
  • deutsch

Profesor dr. ing. Nicolae Bâlc

E-mail: Nicolae.Balc@tcm.utcluj.ro


Tel.: +4-0264-401614


Fax: +4-0264-415653


SALA M 202 b

CV :

romana          engleza

Lista de lucrari:

Link

Activitate didactica:

· Profesor – Ingineria fabricaţiei, Tehnologii neconvenţionale de fabricaţie inovativă

· Coordonator programe de studii licenţă TCM

· Coordonator programe de studii master IVFC

Activitate administrativa:

· Decan al Facultatii Constructii de Masini

Conferentiar dr. ing. Adrian TRIF – Director al Departamentului ingineria Fabricatiei

E-mail: Adrian.Trif@tcm.utcluj.ro


Tel.: 0264-401614


Fax:


Lista de lucrari:

Se va completa curând.

Activitate didactica:

Se va completa curând.

Activitate administrativa:

Director al Departamentului ingineria Fabricatiei

Profesor dr.ing. Vuşcan Ioan

E-mail: Gheorghe.Vuscan@tcm.utcluj.ro


Tel.:


Fax:


CV :

romana         engleza

Lista de lucrari:

romana         engleza

Activitate didactica:

In curs de completare.

Activitate administrativa:

Director Extensie Zalau

Profesor dr. ing. Marius Bulgaru

E-mail: bulgaru@tcm.utcluj.ro


Tel.:


Fax:


CV :

romana         engleza

Lista de lucrari:

romana         engleza

Activitate didactica:

In curs de completare

Activitate administrativa:

In curs de completare

Profesor dr. ing. Marian Borzan

E-mail: mborzan@yahoo.com


Tel.:


Fax:


CV :

romana          engleza

Lista de lucrari:

romana          engleza

Activitate didactica:

Profesor universitar

Activitati de cercetare-proiectare si aplicatii la grupul de discipline “Scule aschietoare”

Activitate administrativa:

Presedinte al Sindicatului Universitatii Tehnice din Cluj-Napoca

Profesor dr. ing. Dorel Banabic

E-mail: banabic@tcm.utcluj.ro


Tel.:


Fax:


CV :

romana          engleza

Lista de lucrari:

romana          engleza

Activitate didactica:

Profesor dr. ing.

Presedinte al Asociatiei Europene de Deformarea Materialelor (ESAFORM) (www.esaform.org)

 

Activitate administrativa:

Preşedinte al Secţiei de Ştiinţe Tehnice
a Academiei Române

Profesor dr. ing. Liana Hancu

E-mail: Liana.Hancu@tcm.utcluj.ro


Tel.:


Fax:


CV :

romana          engleza

Lista de lucrari:

romana          engleza

Activitate didactica:

Profesor dr. ing.

Activitate administrativa:

Director al Departamentului ALUMNI UT Cluj

Profesor dr. ing. Mircea Ancău

E-mail: Mircea.Ancau@tcm.utcluj.ro


Tel.:


Fax:


CV :

romana          engleza

Lista de lucrari:

romana          engleza

Activitate didactica:

Profesor dr. ing.

Activitate administrativa:

-

Profesor dr. ing. Sorin Grozav

E-mail: sgrozav@tcm.utcluj.ro


Tel.:


Fax:


CV :

romana          engleza

Lista de lucrari:

romana          engleza

Activitate didactica:

Profesor dr. ing.

Titular la disciplinele: Maşini de prelucrare prin deformare,

Tehnologii de prelucrare prin deformare plastică,

Mecanizarea şi automatizarea proceselor tehnologice de aşchiere şi deformare

Activitate administrativa:

Responsabilul programului de studii de licenţă (TCM) Tehnologia

Construcţiilor de Maşini Alba Iulia

Responsabilul programului de studii de masterat (TAF)

Tehnologii Avansate de Fabricaţie

Conferentiar dr. ing. Daniela Păunescu

E-mail: Daniela.Paunescu@tcm.utcluj.ro


Tel.:


Fax:


CV :

romana engleza

Lista de lucrari:

romana engleza

Activitate didactica:

Conferentiar dr. ing.

Activitate administrativa:

Director Calitate UT Cluj

Conferentiar dr. ing. Alexandru Cărean

E-mail: alexandru.carean@tcm.utcluj.ro


Tel.:


Fax:


CV :

romana          engleza

Lista de lucrari:

romana          engleza

Activitate didactica:

Conferentiar dr. ing.

Activitate administrativa:

-

Conferentiar dr. ing. Mihai Damian

E-mail: Mihai.Damian@tcm.utcluj.ro


Tel.:


Fax:


CV :

romana          engleza

Lista de lucrari:

romana          engleza

Activitate didactica:

Conferentiar dr. ing.

Activitate administrativa:

-

Conferentiar dr. ing. Mircea Mera

E-mail: Mircea.Mera@tcm.utcluj.ro


Tel.:


Fax:


CV :

romana          engleza

Lista de lucrari:

romana          engleza

Activitate didactica:

Conferentiar dr. ing.

Activitate administrativa:

-

Conferentiar dr. ing. Gheorghe Gligor

E-mail: Gheorghe.GLIGOR@tcm.utcluj.ro


Tel.:


Fax:


CV :

romana          engleza

Lista de lucrari:

romana          engleza

Activitate didactica:

Conferentiar dr. ing.

Activitate administrativa:

-

Conferentiar dr. ing. Ovidiu Costin

E-mail: Ovidiu.Costin@tcm.utcluj.ro


Tel.:


Fax:


CV :

romana          engleza

Lista de lucrari:

romana          engleza

Activitate didactica:

Conferentiar dr. ing.

Activitate administrativa:

Director adjunct al Extensiei Satu Mare

Conferentiar dr. ing. Sorin Comşa

E-mail: dscomsa@tcm.utcluj.ro


Tel.:


Fax:


CV :

romana          engleza

Lista de lucrari:

romana          engleza

Activitate didactica:

Conferentiar dr. ing.

Activitate administrativa:

-

Conferentiar dr. ing. Paul Bere

E-mail: paul.bere@tcm.utcluj.ro


Tel.:


Fax:


CV :

romana          engleza

Lista de lucrari:

romana          engleza

Activitate didactica:

Conferentiar dr. ing.

Activitate administrativa:

-

Conferentiar dr. ing. Lucian Lăzărescu

E-mail: llucian@tcm.utcluj.ro


Tel.:


Fax:


CV :

romana          engleza

Lista de lucrari:

romana          engleza

Activitate didactica:

Conferentiar dr. ing.

Activitate administrativa:

-

Conferentiar dr. ing. Domniţa Frăţilă

E-mail: domnita@tcm.utcluj.ro


Tel.:


Fax:


CV :

romana          engleza

Lista de lucrari:

romana          engleza

Activitate didactica:

Conferentiar dr. ing.

Activitate administrativa:

-

Conferentiar dr. ing. Răzvan Păcurar

E-mail: razvip2003@yahoo.com


Tel.:


Fax:


CV :

romana          engleza

Lista de lucrari:

romana          engleza

Activitate didactica:

Conferentiar dr. ing.

Activitate administrativa:

-

Şef lucrări dr.ing. Cristian Caizar

E-mail: cristian.caizar@tcm.utcluj.ro


Tel.:


Fax:


CV :

romana          engleza

Lista de lucrari:

romana          engleza

Activitate didactica:

Şef lucrări dr.ing.

Activitate administrativa:

-

Şef lucrări dr. ing. Horea Chezan

E-mail: Horea.CHEZAN@tcm.utcluj.ro


Tel.:


Fax:


CV :

romana          engleza

Lista de lucrari:

romana          engleza

Activitate didactica:

Şef lucrări dr. ing.

Activitate administrativa:

-

Şef lucrări dr. ing. Dan Leordean

E-mail: Dan.LEORDEAN@tcm.utcluj.ro


Tel.:


Fax:


CV :

romana          engleza

Lista de lucrari:

romana          engleza

Activitate didactica:

Şef lucrări dr. ing.

Activitate administrativa:

-

Şef lucrări dr. ing. AncuţaPacurar

E-mail: Ancuta.Costea@tcm.utcluj.ro


Tel.:


Fax:


CV :

romana          engleza

Lista de lucrari:

romana          engleza

Activitate didactica:

Şef lucrări dr. ing.

Activitate administrativa:

-

Şef lucrări dr. ing. Emilia Sabau

E-mail: emilia.sabau@tcm.utcluj.ro


Tel.:


Fax:


CV :

romana          engleza

Lista de lucrari:

romana          engleza

Activitate didactica:

Şef lucrări dr. ing.

Activitate administrativa:

-

Şef lucrări dr. ing. Adrian Radu

E-mail: adrian.radu@tcm.utcluj.ro


Tel.:


Fax:


CV :

romana          engleza

Lista de lucrari:

romana          engleza

Activitate didactica:

Şef lucrări dr. ing.

Activitate administrativa:

-

Şef lucrări dr. ing. Nicolae Panc

E-mail: nicolae.panc@tcm.utcluj.ro


Tel.:


Fax:


CV :

romana          engleza

Lista de lucrari:

romana          engleza

Activitate didactica:

Şef lucrări dr. ing.

Activitate administrativa:

-

Şef lucrări dr.ing. Vasile Ceclan

E-mail: vasile.ceclan@tcm.utcluj.ro


Tel.:


Fax:


CV :

romana          engleza

Lista de lucrari:

romana          engleza

Activitate didactica:

Şef lucrări dr.ing.

Activitate administrativa:

-

Şef lucrări dr. ing. Glad Conţiu

E-mail: Glad.CONTIU@tcm.utcluj.ro


Tel.:


Fax:


CV :

romana          engleza

Lista de lucrari:

romana          engleza

Activitate didactica:

Şef lucrări dr. ing.

Activitate administrativa:

-

Şef lucrări dr. ing. Alina Popan

E-mail: alina.luca@tcm.utcluj.ro


Tel.:


Fax:


CV :

romana          engleza

Lista de lucrari:

romana          engleza

Activitate didactica:

Şef lucrări dr. ing.

Activitate administrativa:

-

Şef lucrări dr. ing. Alexandru Popan

E-mail: ioan.popan@tcm.utcluj.ro


Tel.:


Fax:


CV :

romana          engleza

Lista de lucrari:

romana          engleza

Activitate didactica:

Şef lucrări dr. ing.

Activitate administrativa:

-

Şef lucrări dr. ing. Adrian Popescu

E-mail: adrian.popescu@tcm.utcluj.ro


Tel.:


Fax:


CV :

romana          engleza

Lista de lucrari:

romana          engleza

Activitate didactica:

Şef lucrări dr. ing.

Activitate administrativa:

-

Şef lucrări dr. ing. Vlad Bocanet

E-mail: vlad.bocanet@tcm.utcluj.ro


Tel.:


Fax:


CV :

romana          engleza

Lista de lucrari:

romana          engleza

Activitate didactica:

Şef lucrări dr. ing.

Activitate administrativa:

-

Şef lucrări dr. ing. Cristina Miron Borzan

E-mail: Cristina.Borzan@tcm.utcluj.ro


Tel.:


Fax:


CV :

romana          engleza

Lista de lucrari:

romana          engleza

Activitate didactica:

Şef lucrări dr. ing.

Activitate administrativa:

-